Informacja ze szkolenie technicznego w NOT, 13.02.2018

01 02 03 04

W dniu 13.02.2018 r w siedzibie Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 2 odbyło się Seminarium Podlaskie dla projektantów dróg i mostów, firm wykonawczych oraz jednostek samorządowych odpowiedzialnych za utrzymanie dróg. W seminarium uczestniczyła liczna grupa członków KM SITK RP przy GDDKiA Białystok, która z zaciekawieniem wysłuchała poszczególnych prelekcji w ramach kontynuacji wzajemnej wymiany doświadczeń.

Na seminarium wystawiało się 6 firm przedstawiających różnorakie tematyki z zakresu budownictwa drogowego:
- Geosyntetyki Naue - nowoczesne materiały geosyntetyczne,
- Grilex - koncepcja absorpcji energii w zastosowaniu geowłóknin,
- Cemex Polska, Grunton, Insularis Piano, Deco - nowoczesne rozwiązania dla budownictwa drogowego,
- Pietrucha - zastosowanie georusztów PolGrid oraz grodzic winylowych i hybrydowych w budownictwie inżynieryjnym,
- Fabet Konin - prefabrykowane zbiorniki retencyjne stosowane w melioracji,
- Alumast - słupy kompozytowe.

Ostatnim punktem seminarium było wystąpienie Naczelnik Wydziału Architektury w Starostwie Powiatowym w Białymstoku mgr Elżbiety Kariny Kurzewskiej, która omówiła proces budowalny w zakresie inwestycji drogowych w świetle aktualnie obowiązujących przepisów Prawa budowlanego, Prawa wodnego, ustawy o drogach publicznych, specustawy drogowej oraz KPA.

Członkowie KM SITK RP przy GDDKiA czynnie uczestniczyli w dyskusji dotyczącej poszczególnych prelekcji zadając największa liczbę pytań. Dyskusja przeradzała się często w wzajemną wymianę doświadczeń i spostrzeżeń prowadząc do konstruktywnych, merytorycznych wniosków.

Zgromadzeni członkowie podziękowali za bardzo dobrą organizację spotkania i ciekawie przedstawiony materiał, wyrażając nadzieje na dalszą kontynuację spotkań technicznych.

Kontakt

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział w Białymstoku

ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pok. 202
15-950 Białystok
tel./fax: +48 (85) 744 30 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

biuro sitk grafik

Logowanie

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT