Relacja z II Kuligu SITK RP Oddział Białystok, 24.01.2021

 

           W dniu 24.01.2021 r. odbyło się zorganizowane (z zachowaniem wymogów sanitarnych) przez Koło Międzyzakładowe SITK RP przy GDDKiA spotkanie integracyjne członków Oddziału SITK w Białymstoku – „II Kulig 2021r”. Wykorzystując pierwsze obfite opady śniegu, niezawodna drużyna z KM SITK przy GDDKiA w szybkim trybie zorganizowała wyczekiwane przez koleżanki i kolegów spotkanie. Wprawdzie opady śniegu okresowo zastąpiła lekko siąpiąca mżawka, ale uczestnikom spragnionych spotkania w niczym to nie przeszkadzało.

 

       II Kulig rozpoczęliśmy od wspólnego spotkania w „Barze na Składnicy” położonym przy dk 8 jak na drogowców przystało. Po powitaniu przybyłych przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego, wyposażeniu wszystkich w maseczki SITK, omówieniu planu spotkania, degustacji grzańca tradycyjnie przygotowanym przez kol. Krzysztofa G-Z rozpoczęła się zasadnicza część spotkania czyli „II Kulig SITK 2021r”.

       Trasa kuligu prowadziła drogami leśnymi przez piękną Puszczę Knyszyńską udekorowaną zimowym krajobrazem. Na trasie uczestników czekała niespodzianka przygotowana przez właściciela zajazdu w postaci „rozgrzewaczo-wzmacniacza”. Zaaplikowana mikstura miała uczestników chronić od ewentualnych przeziębieniem. Swoją rolę spełniła wprowadzając uczestników we wspaniały nastrój. Tradycyjnie nie obyło się bez wspólnego śpiewania okolicznościowych piosenek z repertuaru zimowego: „ Ciągną, ciągną sanie …. „ itp.

 

 

         Po powrocie z trasy na uczestników czekały ciepłe potrawy i ognisko, przy którym mogliśmy upiec kiełbaski. Uczestnicy obdarzeni zdolnościami artystycznymi ulepili ze śniegu uroczą parę bałwanów przy której chętnie robiono pamiątkowe zdjęcia. Wspólne „biesiadowanie” tradycyjnymi potrawami „okraszane okolicznościowymi przyśpiewkami”, rozmowy beż końca wprowadzały uczestników we wspaniały nastrój. Oczywiście jak zawsze nie mogło zabraknąć tańców przy umiejętnie dobranej przez organizatorów muzyce. Biesiada przy wspólnych śpiewach, w bardzo miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach uczestników, ciągnęła się do późnych godzin wieczornych.

 

Miłym akcentem, na który szczególnie zwraca uwagę kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki, było podziękowanie osobom szczególnie zaangażowanym w organizację spotkania. Na tę okoliczność kol. Krzysztof G-Z przygotował sympatyczne upominki kol. Ewie Korzuń i kol. Wojciechowi Mruczek, które przy gromkich oklaskach uczestników wyrażających uznanie, wręczył w/w dziękując za niezawodną postawę i przysłowiową gotowość do działania.        

W miłych nastrojach spotkanie przebiegało nadal, zgodnie z pierwotnymi założeniami, czego dyskretnie doglądani organizatorzy.

 

          W „II Kuligu 2021r” uczestniczyło łącznie 36 uczestników, miłośników czynnego spędzania czasu na świeżym powietrzu,- reprezentanci poszczególnych Kół.

Organizatorzy otrzymali od uczestników głośne brawa za pomysł, zaangażowanie i świetną organizację,- podkreślone gromkim Sto Lat. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejną III Edycję Kuligu za rok.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne spotkania.

- Organizatorzy

 

Kontakt

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział w Białymstoku

ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pok. 202
15-950 Białystok
tel. kom. +48 515 264 044<br/ >tel./fax: +48 (85) 744 30 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logowanie

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT