ZAPROSZENIE
i informacje

karta zgłoszenia uczestnicwa (DOC)
karta zgłoszenia uczestnicwa (PDF)

Fotorelacja z XIII Seminarium Technicznego, Janów Podlaski, 5-7.10.2022:
~ zdjęcia ~     ~ film ~

Relacja z VIII Rajdu SITK 11.09.2022 r.

 000G9P5UIQ7SFQG3-C411

W dniu 11.09.2022 r. tradycyjnie jak co roku, odbył się „VIII Rajd rowerowy trasami rowerowymi Polski wschodniej”. Cykliczne spotkanie integracyjno-techniczne zostało zorganizowane przez KM SITK RP przy GDDKIA O/B-stok. Tegoroczny rajd odbył się po trasie Białystok – Juchnowiec Kościelny - Hermanówka – Kuriany „ALT”, dł. ok. 25 km.  Na trasie przewidziano „Premię Górską”- w m. Hermanówka.

Na starcie VIII Rajdu zameldowało się 28 uczestników, z kół zrzeszonych w SITK RP Oddział Białystok. Niestety po załamaniu pogody(ulewny deszcz) w dalszą drogę wyruszali nieliczni. W tych nietypowych warunkach zwycięzcami premii górskiej zostali ex aequo Władysław Olech i Piotr Olech, otrzymując dyplom „Górali Nizinnych”, oryginalny kapelusz góralski i drobiazg regenerujący siły.

IMG 1239

Ok. godz. 14.15  wszyscy szczęśliwie dotarli do mety rajdu, która w tym roku znajdowała się w domu gościnnym ALT w Kurianach.  W trakcie posiłku przygotowanego przez gospodarzy, na którym królowały dania z grilla, przy ciepłym grzańcu w bardzo przyjemnej atmosferze i w wyśmienitych humorach, rozpoczęliśmy dalszą cześć naszego spotkania. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki, tradycyjnie już wręczył dyplomy i nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom Rajdu.  W tym roku Liderem Rajdu, otrzymując żółtą koszulkę Lidera, dyplom, statuetkę i specjalny wieniec zwycięzcy został kol. Piotr Żabicki z Koła Zakładowego SITK RP DROGOWSKAZ.IMG 1278

Składamy mu serdeczne gratulacje i podziękowania za osobiste zaangażowanie i wkład w organizację spotkania.  Nagrodę specjalną „ Za Jazdę Żółwia” otrzymała kol. Agnieszka Włodkowska, która dzielnie zamykała peleton VIII Rajdu. Nie obyło się bez tradycyjnego uhonorowania przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego współorganizatorów dzisiejszego spotkania integracyjno-technicznego. Szczególne podziękowania wsparte stosownym dyplomem i specjalną nagrodą otrzymali(przy gromkich brawach uczestników) kol. Ewa Korzuń i kol. Wojciech Mruczek.

IMG 1308

W części technicznej spotkania powitaliśmy w naszym gronie nowych członków wstępujących do naszego stowarzyszenia, którzy otrzymali legitymację SITK. W bieżącym roku do naszego koła wstąpiło już 18 członków. Jest to naprawdę doskonały wynik.  Serdecznie im dziękujemy za podjęcie takiej decyzji, a nas to zobowiązuje do jeszcze ciężejesz pracy na rzecz rozwoju naszego stowarzyszenia. Następnie została przedstawiona przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego ciekawa prezentacja techniczna na temat rozwoju sieci dróg rowerowych w naszym województwie.IMG 1328

Prelegent omówił przebieg wybudowanych ścieżek wskazując na towarzyszące wyposażenie(miejsca odpoczynku, oznakowanie poziome i pionowe, mapy przebiegu itp..)wskazując jednocześnie na walory krajobrazowe i turystyczne terenów przez które przebiegają trasy rowerowe. Nie obyło się przy tym bez licznych pytań i dyskusji. W ramach relaksu przeprowadzono konkurs wiedzy na temat sieci dróg krajowych. Trzy pierwsze zespoły uczestniczące w zmaganiach zostały wyróżnione nagrodą specjalną. Kończąc nasze tegoroczne spotkanie złożono podziękowania kol. Przewodniczącemu Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu, za organizacji Rajdu, przygotowanie spotkania i przedstawienie części dydaktycznej. Podziękowania otrzymali również kol. Ewa Korzuń i kol. Wojciech Mruczek, którzy czynnie udzielali się w organizację spotkania.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. 

 

 

 

 

 

 

Logowanie

Kontakt

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział w Białymstoku

ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pok. 202
15-950 Białystok
tel. kom. +48 515 264 044<br/ >tel./fax: +48 (85) 744 30 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT