ZAPROSZENIE
i informacje

karta zgłoszenia uczestnicwa (DOC)
karta zgłoszenia uczestnicwa (PDF)

Fotorelacja z XIII Seminarium Technicznego, Janów Podlaski, 5-7.10.2022:
~ zdjęcia ~     ~ film ~

18.08.2022 Relacja ze szkolenia „Stosowanie elementów BRD - zasady umieszczania i użycia”

20220818 091553

W dniu 18.08.2022 r. w siedzibie Oddziału GDDKiA w Białymstoku odbyło się zorganizowane przez KM SITK RP przy GDDKiA spotkanie techniczne – szkolenie z zakresu stosowania elementów BRD, zasad ich umieszczania i użycia, właściwości użytkowych(eksploatacyjnych), spełniania norm oraz stosowanych nowych rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo użytkownikom ruchu.

Tradycyjnie, po powitaniu Prelegenta i uczestników spotkania, Przewodniczący KM SITK RP przy GDDKiA i jednocześnie główny organizator spotkania kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki uroczyście wręczył legitymacje i stowarzyszeniowe przypinki kolejnym 5-ci nowym osobom wstępującym w szeregi naszego Koła. 

20220818 090623

 

Na chwilę obecną liczy ono 189 członków. W naszym gronie powitaliśmy oklaskami:kol. Patrycję Merchelską, kol. Mariusza Andrejczuka, kol. Mariusza Korpacza, kol. Andrzeja Piwowarczyka, kol. Mariusza Stepaniuka życząc owocnej, stowarzyszeniowej współpracy.

20220818 090853

 

Wiodącymi zagadnieniami, którym poświęcono najwięcej uwagi było stosowanie barier ochronnych z szczególnym uwzględnieniem: 

- rozwiązań dotyczących ochrony miejsc szczególnie problematycznych jak np. zabezpieczenie   skrzyżowań, rond zlokalizowanych na wysokich nasypach itp... 

- wpływu podłoża i stosowanie humusu w miejscu montażu barier ochronnych (np. w pasie dzielącym) na pracę przedmiotowych urządzeń brd; 

- doboru szerokości pracującej barier ochronnych projektowanych w pasach dzielących dróg ekspresowych   oraz w rejonie chodników, ciągów pieszo-rowerowych; 

- zastosowania barier o szerokości pracującej wyższej o jeden przy skarpie lub zbiorniku wodnym przy uwzględnieniu prawidłowości zastosowania takiego rozwiązania;

20220818 092130

Ponieważ w projektowaniu i stosowaniu barier istnieje szereg rozbieżności i niewłaściwego ich usytuowania, (co często wynika z braku bieżącej wymiany doświadczeń w tym zakresie) do udziału w szkoleniu zgłosiła się liczna grupa członków SITK oraz m.in. pracownicy z Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zarządzania Ruchem, Wydziału Dokumentacji, Wydziału Dróg i Sieci Drogowej, Wydziału Mostów, przedstawicieli Zespołów Kierowników Projektów, przedstawiciele Rejonów, przedstawiciele Wydziału Technologii Laboratorium Drogowego, na co dzień borykająca się z problemem właściwego stosowania urządzeń BRD. Łącznie w szkoleniu wzięło udział 63 uczestników(w tym 1-przedstawiciel bratniego Koła SITK).

20220818 092027

 

Szkolenie profesjonalni przeprowadził Pan Jacek Pasikowski Wicedyrektor, przedstawiciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PROWERK Sp. z o.o. z Krakowa dzieląc się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem.  Z uwagi na temat szkolenia pytaniom, wyjaśnianiem wątpliwości, własnych spostrzeżeń i doświadczeń nie było końca, - dyskusja była rzeczowa i obszerna przedłużając zakładany czas spotkania o 1,2 godziny.  Szkolenie zostało bardzo pozytywnie przyjęte i ocenione przez uczestników zarówno pod względem merytorycznym(technicznym) jak organizacyjnym. Niewątpliwie podniosło wiedzę i kwalifikacje uczestników.

20220818 124145

Na zakończenie szkolenia kol. Przewodniczący Krzysztof Gleba-Zawadzki podziękował prelegentowi za bardzo ciekawy wykład, podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem składając jednocześnie życzenia Imieninowe poparte regionalnym, ”stowarzyszeniowym” prezentem. Uczestnicy szkolenia podziękowali kol. Przewodniczącemu za zorganizowanie dzisiejszego szkolenie zwracając się by tego typu spotkań technicznych było jak najwięcej.

 

 

 

 

 

Logowanie

Kontakt

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP
Oddział w Białymstoku

ul. M. Skłodowskiej-Curie 2, pok. 202
15-950 Białystok
tel. kom. +48 515 264 044<br/ >tel./fax: +48 (85) 744 30 88
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mighty Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration from FCT