Kolejna akcja z cyklu „Prezentujemy nowe zawody” [23.04.2024]

Działając w ramach promowania przez KM SITK RP przy GDDKiA  dobrego wizerunku zakładu pracy (Oddziału GDDKiA B-stok) z cyklu „Prezentujemy nowe zawody”,–po raz kolejny  w miesiącu kwietniu br. członkowie Koła zorganizowali dwie tury zajęć:

1.  Grupie dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 8.

2.  Grupie uczestników z Przedszkola Samorządowego nr 418.

W  odwiedziny miały miejsce w siedzibie Rejonu GDDKiA w Białymstoku pod czujnym okiem pracowników Rejonu (członków SITK). Przedszkolaki zostali zapoznani z zadaniami realizowanymi w Rejonie czynnie uczestnicząc w zaplanowanych czynnościach.

Poznały zasady bezpieczeństwa na drodze oraz nauczyły się udzielać pierwszej pomocy(działania z Fantomem). Dzieci mogły obejrzeć zabytkowe urządzenia z laboratorium drogowego jak również te administracyjne wykorzystywane na co dzień w urzędzie, miały też okazję zmierzyć drogę kółkiem mierniczym i kierować ruchem drogowym.

Jednak największą atrakcją było zapoznanie się  ze sprzętem do zimowego utrzymania dróg.

Wszystkie dzieci w nagrodę za czynny udział zostały obdarowane „drogowymi” prezentami.  Wszyscy młodzi adepci drogownictwa, uśmiechnięci i zadowoleni z poznania ciekawych rzeczy powrócili do swoich przedszkoli.

Dziękuję wszystkim za przygotowanie i organizację spotkania. Bez Waszego zaangażowania, spotkanie z tyloma atrakcjami nie byłoby możliwe. Otrzymane podziękowania (dyplomy, własnoręcznie wykonany obraz) świadczą o profesjonalnie przygotowanych przez nas spotkaniach.

Główny organizator: Krzysztof Gleba-Zawadzki