dsc07911small

Rajd Rowerowy – Trasy rowerowe w Polsce wschodniej, 12.IX.2015 – relacja

I tym razem impreza przygotowana była wzorowo. Uczestnicy zabezpieczeni byli od strony BHP przez 3 kolegów ratowników przeszkolonych do udzielania pierwszej pomocy, apteczkę, kamizelki ochronne, narzędzia na wypadek awarii itp. Przed rozpoczęciem rajdu instruktarzu dot. bezpiecznej jazdy udzielił kol. Wojciech Mruczek instruktor nauki jazdy. Omówiono trasę przejazdu i przewidziane nagrody za aktywność w czasie jazdy. Od początku imprezy w grupie panował porządek i miła atmosfera. Pogodę mieliśmy zamówioną, wśród uczestników panował dobry nastrój co profesjonalnie uwidocznił na zdjęciach kol. PRESS FOTO. Zgodnie z planem do pokonania mieliśmy dystans ok.16km z przerwą za miejscowością Ogrodniczki w miejscu „Premii górskiej”. Ruszyliśmy zgodnie z planem pokonując kolejne odcinki, by ok. godz. 1130 zdobyć najwyższe wzniesienie trasy. Najlepszym Góralem rajdu, po zaciętym finiszu, okazał się kol. Mariusz Zaborski, który od Prezesa Koła SITK przy GDDKiA otrzymał dyplom i stosowną nagrodę. Po ok 30-40 minutowym odpoczynku, który posłużył wymianie wrażeń, omówieniu dalszej trasy i przewidzianych przez organizatorów niespodzianek, grupa ruszyła w dalszą trasę. Zakończenie rajdu miało miejsce na posesji Hotelu KNIEJA, gdzie na uczestników czekał posiłek „Biesiada pod Wiatą”- regenerujący nadwyrężone ostrą jazdą siły.

Najszybciej z grupy finiszował kol. Michał Wityk zdobywając tytuł „Lidera Rajdu”. Za zdobycie I-go miejsca Lider rajdu otrzymał od Prezesa Oddziału SITK i od Prezesa Koła przy GDDKiA sowitą nagrodę (patrz zdjęcie).

Kolejnym wyróżnionym przez kol.Prezesa Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego był kol. Miłosz Milewski zdobywając tytuł „Najaktywniejszy uczestnik rajdu”. Za swą aktywność otrzymał dyplom i nagrodę. Nie zapomnieliśmy również o tym, który jako ostatni finiszował na mecie. Tytuł „Jazdy Żółwia” przypadł kol. Sławomirowi Bieroza, który oprócz dyplomu otrzymał „wzmacniacza” by mógł zregenerować nadwątlone siły i następnym razem nie zamykał peletonu. Miłym akcentem było wspólne, uroczyste wręczenie przez kol. Prezesów legitymacji członkowskiej i znaczka Stowarzyszenia kol.Danielowi Łukaszewiczowi, który od niedawna wstąpił w nasze szeregi. Przy tej okazji kol. Prezes K. Barbachowski skierował słowa uznania za profesjonalne zorganizowanie imprezy i osobiste zaangażowanie kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego, dziękując za włożoną pracę i poświęcony czas. W dowód uznania, grupa członków SITK przy GDDKiA ufundowała kol. Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu specjalną nagrodę-koszulkę „Super Lidera” sprawiając obdarowanemu miłą niespodziankę. Po zakończeniu części związanej z jazdą(rajdem), wszyscy przystąpili do konsumowania smakołyków przygotowanych przez restaurację Hotelu KNIEJA.

Po ok. godzinie, już częściowo zregenerowani, uczestnicy wysłuchali zwięzłej prezentacji nt: Planów rozwoju ścieżek rowerowych na terenie Polski wschodniej – w tym przebiegających przez tereny poszczególnych zarządców dróg – zreferowanej przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego. Wśród uczestników rozdane zostały materiały dydaktyczne: foldery, mapy, informatory opisujące istniejącą i planowaną sieć ścieżek rowerowych Polski północno-wschodniej. Będą one przydatne przy indywidualnym planowaniu wypraw rowerowych. Kończąc część dydaktyczną Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki wręczył każdemu „Dyplom Uczestnika” w dowód uznania za dzielne uczestnictwo w rajdzie i na pamiątkę miłej imprezy integracyjnej. „Nagrodę Specjalną” za pomoc w organizacji spotkania z rąk Prezesa kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego otrzymała kol. Ewa Puczkielewicz-Masłowska. Dalsza część podsumowująca spotkanie integracyjne prowadzona była w podgrupach przy dobrej, relaksującej muzyce, w miłej, sympatycznej atmosferze. Dyskusjom, wymianie opinii, prezentacji planów na przyszłość nie było końca. Opinie o organizacji i atmosferze spotkania były bardzo dobre. Chwalono organizatorów za pomysł i realizację.

Zakończenie spotkania i powrót uczestników do Białegostoku odbył się zgodnie z planem i jak podkreślali uczestnicy spotkania – pozostał pewien niedosyt, co z kolei dobrze wróży organizatorom na przyszłość.

Prezes Koła SITK przy GDDKiA

Krzysztof Gleba-Zawadzki

>>> galeria zdjęć <<<

Dodaj komentarz