IMG 0374

Relacja z VI Rajdu SITK RP Oddział Białystok, 10.10.2020

Na starcie zameldowało się łącznie 21 uczestników, reprezentujących następujące koła: KM SITK RP przy GDDKiA,  KZ SITK RP przy PZDW, KZ SITK RP przy PB reprezentował kol. Łukasz Klebus, który jednocześnie, już po raz kolejny, piastował zaszczytną rolę naszego głównego fotoreportera za co serdecznie mu dziękujemy. Mając świadomość, iż rajd odbywał się w czasie trwającej pandemii SARS-CoV-2 i związanymi z tym ograniczeniami,- dostosowując się do zaleceń Sanepidu organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom maseczki ochronne, środki dezynfekujące oraz zalecono zachowanie niezbędnego dystansu.

IMG 0466

 

Kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzki po powitaniu wszystkich uczestników, omówił trasę rajdu i o godz. 11.00 wyruszyliśmy spod stacji paliw Shell przy ul. 1000-Lecia PP.  Pogoda dopisywała, wszyscy wręcz w wyśmienitych humorach dotarli do miejsca pierwszego postoju zlokalizowanego obok lotniska Krywlany. W trakcie odpoczynku mogliśmy obserwować startujące szybowce. W tym miejscu został również udekorowany kol. Daniel Łukaszewicz, zwycięzca premii górskiej, otrzymując z rąk kol. Prezesa KM SITK przy GDDKiA dyplom „Górala Nizinnego”, ciupagę góralską i „co nieco” na regenerację sił.

IMG 0549

Ok. godz. 15.00 po przejechaniu ok. 25 km dotarliśmy do mety naszego rajdu, która znajdowała się w  „Hotelu Leśnym” przy Al. Jana Pawła II 77. Wykorzystując wspaniałą jesienną pogodę rozegraliśmy grę plenerową „Dart”. Tu bezapelacyjnym zwycięzcą gry został kol. Adam Libuda. Nasze spotkanie kontynuowaliśmy w sali restauracyjnej. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki, tradycyjnie już, wręczył dyplomy i nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom Rajdu wyróżniając: kol. Małgorzatę Brzostowską-Kowalczuk, która została Liderem Rajdu otrzymując koszulkę Lidera, dyplom i statuetkę i …., kol. Ewa Korzuń, która otrzymał nagrodą specjalną „Miss Rajdu”oraz kol. Agnieszkę Włodkowską, która powtórnie zdobyła nagrodę „Za Jazdę Żółwia”,- tym razem w wydaniu bursztynowym.

IMG 0854

W części technicznej spotkania została przedstawiona przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego wspieranego przez kol. Bartosza Ignatowskiego krótka i zwięzła prezentacja na temat  rozwoju sieci dróg rowerowych w mieście Białystok. Po krótkim posiłku składającym się z wyśmienitej zupy węgierskiej, tradycyjnym daniu obiadowym, wspaniałych pierogach, przepysznym deserze, delektując się kawą z ekspresu, w bardzo miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach uczestników, zakończono kolejne spotkanie integracyjno-techniczne. Na podkreślenia zasługuje zdyscyplinowanie uczestników, którzy odpowiedzialnie przestrzegali zasady DDM.

IMG 0822

Szczególne podziękowania od uczestników rajdu należą się Organizatorom tegorocznego spotkania, zorganizowanego w trudnych i specyficznych warunkach. Serdecznie dziękujemy kol. Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu, za podjęcie decyzji o organizacji Rajdu, kol. Ewie Korzuń, kol. Wojciechowi Mruczkowi za zaangażowanie i włożoną pracę  w organizację spotkania. To dzięki w/w osobom ich zaangażowaniu i wytrwałości, mogliśmy się ponownie spotkać i spędzić te niezapomniane chwile w gronie drogowców i transportowców. Dziękujemy również za wszystkie wspaniałe nagrody i upominki, które zostały ufundowane przez naszego niezawodnego Prezesa KM SITK RP przy GDDKiA wpisując się trwale w tradycję naszych wszystkich spotkań.

IMG 0338 

Pomimo naszych obaw związanych z panującą pandemią, spotkanie wypadło wyśmienicie,-nie mieliśmy niepożądanych sytuacji z koronawirusem. Widząc uśmiechy i radość na twarzach uczestników, dostrzegamy jak ważne i potrzebne są nasze wspólne spotkania techniczno-integracyjne. W roku 2020 odbył się  rajd rowerowy i jedno spotkanie techniczne na budowie,- pozostałe imprezy zaplanowane na bieżący rok zmuszeni byliśmy odwołać. Mamy nadzieję, iż obecna trudna sytuacja szybko się skończy i wszyscy razem w zdrowiu, spotkamy się wiosną w nowej starej rzeczywistości. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Organizatorzy

 

Dodaj komentarz