2019-08-18 1

Relacja z IV Spływu kajakowego 27.07.2019

 

DSC02079

Spływ kontynuowaliśmy unikalną – Polską Amazonią – rzeką Narew (w roku ubiegłym spływ odbywał się na odcinku Doktorce – Suraż), w tym roku na odcinku Waniewo – Kurowo – Rzędziany, długość trasy ok. 18 km. Spływ rozpoczął się zgodnie z planem na plaży w Waniewie, skąd po krótkim spotkaniu organizacyjnym wyruszyliśmy w drogę. W pierwszej wersji planowaliśmy postój w miejscowości Kurowo w siedzibie Narwiańskiego Parku Narodowego. Niestety w związku z niskim poziomem wody w rzece, postój został przeniesiony w okolice tzw. zerwanego mostu w Kruszewie. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w dalszą podróż by po godz. 15.00 zawitać w gospodarstwie agroturystycznym u Żendziana, w miejscowości Rzędziany. W trakcie spływu rozegrano tradycyjny wyścig kajakami w kategorii K2 (zespoły mieszane). Uhonorowano zwycięskie trzy pierwsze załogi „wyścigu” kajakami.

DSC02205

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody ufundowane przez niezawodnego Prezesa KM SITK RP przy GDDKiA kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego. Dodatkowo została ufundowana Nagroda Specjalna dla najmłodszej uczestniczki spływu, która w sposób wyjątkowo dzielny pokonała trasę. Wyróżniona Dyplomem i Nagrodą Specjalną została również jedyna załoga żeńska, która dzielnie pokonała trudy spływu. Następnie nastąpiła dalsza część spotkania integracyjno-technicznego – przedstawiono krótką prezentację dotyczącą planów rozwoju sieci drogowej na terenie właściwości GDDKiA Oddziału w Białymstoku, referował kol. Bartosz Ignatowski wspierany przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego. Ta część jak zwykle obfitowała w liczne pytania, zakończona wręcz niespotykaną burzliwą dyskusją. W dalszej części zostały rozegrane gry plenerowe tj. rozgrywka w DART-a i gra w BOULES, która niestety nie została dokończona z powodu pogorszenia się pogody. W obu przypadkach emocje i tak były b. duże. Spotkanie było kontynuowane do późnych godzin wieczornych przy wspaniale przygotowanym posiłku (królowały dania z grilla, ale również były kartacze czy wspaniały, słynny na całą Polskę, sernik Pani Gospodyni) zakończone wspólnymi śpiewami, w bardzo miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach uczestników.

DSC02226

W spływie uczestniczyło łącznie 41 uczestników, miłośników spędzania czasu wolnego nad wodą. Zarząd Oddziału SITK dzielnie reprezentował kol. Marek Gwiazdowski. Jak zwykle nie zawiedli członkowie KM przy GDDKiA, którzy stawili się w ilości 24 osób, KZ przy Drogowskazie reprezentowały 4 osoby, KZ przy PZDW 8 osób, KZ przy PKP 2 osoby, oraz studenci z koła przy Politechnice Białostockiej (aż 10 osób). Na podkreślenie zasługuje fakt, że w naszym spływie uczestniczył przedstawiciel Zarządu Głównego SITK z Warszawy. Obecni serdecznie podziękowali organizatorom spotkania gratulując bardzo dobrej organizacji i zaangażowania, – kol. Miłoszowi Milewskiemu, Wojciechowi Mruczek i Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu. To dzięki nim mogliśmy spędzić te przyjemne chwile w tak doskonałym gronie. Serdecznie dziękujemy i STO LAT Koledzy!!! Dziękujemy też wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejny V już spływ kajakowy, w przyszłym roku. Organizatorzy.  

Dodaj komentarz