Relacja z VII Rajdu SITK RP Oddział Białystok, 4.09.2021


           Po powitaniu wszystkich uczestników, omówieniu trasy, o godz. 11.00 wyruszyliśmy spod Hotelu Leśny w kierunku m. Choroszcz. Przy wręcz idealnej pogodzie dotarliśmy do miejsca pierwszego postoju na Rynku Choroszczy.  W trakcie odpoczynku mogliśmy obserwować rewitalizację Rynku 11 Listopada, która przywróciła historycznej przestrzeni w Choroszczy jej pierwotną – kulturowo-społeczną oraz patriotyczno-religijną funkcję. Następnie wyruszyliśmy w dalszy etap rajdu. Na tym odcinku został wyłoniony zwycięzca premii górskiej. W tym roku zwycięzcami łącznie zostali ex aequo kol. Krzysztof Pronobis i kol. Piotr Olech, otrzymując z rąk kol. Prezesa KM SITK przy GDDKiA nagrody w postaci dyplomu dla „Najlepszego Górala Nizinnego”, ciupagę góralską i „co nieco” na regenerację sił.

 

         Ok. godz. 14.30 po przejechaniu ok. 25 km dotarliśmy do mety naszego rajdu, która znajdowała się w miejscu startu tj. w „Hotelu Leśnym” przy Al. Jana Pawła II 77. Wykorzystując wspaniałą jesienną pogodę tradycyjnie rozegraliśmy grę plenerową „Dart”. Tu bezapelacyjnym zwycięzcą gry został kol. Krzysztof Pronobis. Otrzymał z rąk kol. Prezesa Dyplom i nagrodę na „utrzymanie celności rzutów”. Nasze spotkanie kontynuowaliśmy pod wiatą.  Kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki, tradycyjnie już, wręczył dyplomy i nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom Rajdu wyróżniając

 

  • Koszulkę Lidera Rajdu, dyplom, statuetkę zwycięzcy i małe, co nieco – kol. Piotr Olec
  • Nagrodę najdzielniejszej uczestniczki Rajdu, za postawę fair play na trasie – otrzymały wszystkie koleżanki dzisiejszego rajdu(nagroda zbiorowa): dyplomy, piękną statuetkę i tradycyjne, „co nieco” na podtrzymanie sił,
  • Nagroda żółwia przypadła kol. Krzysztofowi Neczyperowiczowi, który zwalczywszy przeszkody na trasie szczęśliwie dobił do mety zamykając peleton
  • Szczególne wyróżnienie i podziękowanie kol. Prezes Koła skierował do osób zaangażowanych w organizację spotkania dziękując kol. Ewie Korzuń, kol. Wojciechowi Mruczkowi, kol. Miłoszowi Milewskiemu, za zaangażowanie i włożoną pracę w organizację spotkania. Nagrodą był Dyplom uznania, statuetka Lidera „The Best” i małe, co nieco – by nie opadli z sił.

 

          Uczestnicy Rajdu doceniając trud organizacji spotkania w czasie pandemii i związane z tym implikacje, podziękowali kol. Prezesowi Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu, za podjęcie decyzji o organizacji Rajdu, spotkania i części dydaktycznej oraz osobiste zaangażowanie i tradycyjnie ufundowanie tych wszystkich wspaniałych nagród – odśpiewali gromkie 100-Lat. Kol. Prezes podziękował za miłe uznanie podkreślając, iż podziękowanie należy się całemu zespołowi zaangażowanego w organizację.

Doceniając uczestnictwo naszego kolegi z najdalszego miejsca naszego województwa, – w tym przypadku z Suwałk, kol. Prezes nagrodą specjalną uhonorował kol. Sebastiana Waszkiewicza. Był to miły gest odebrany z aprobatą przez uczestników spotkania.

W części technicznej spotkania została przedstawiona przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego wspieranego przez kol. Bartosza Ignatowskiego prezentacja na temat „Rozwoju sieci drogowej na terenie województwa podlaskiego – stan aktualny”. Zaciekawienie wśród obecnych wzbudził rozmach inwestycji prowadzonych na drogach krajowych. Dokonaliśmy również powitania w naszym gronie nowych członków KM SITK RP przy GDDKiA tj. kol. Magdaleny Kropiwnickiej oraz kol. Krzysztofa Brzostowskiego. 

 

Podziękowania kierujemy do kol. Łukasza Klebusa, który już tradycyjnie, piastował zaszczytną rolę głównego fotoreportera. To dzięki tym osobom mogliśmy się ponownie spotkać w naszym gronie drogowców i transportowców.

Po doskonałym posiłku, na którym królowały dania z grilla, ciepłym grzańcu w bardzo przyjemnej atmosferze i w wyśmienitych humorach uczestników, zakończono kolejne spotkanie integracyjno-techniczne. Panująca pandemia SARS-CoV-2 w znaczący sposób ogranicza naszą działalność statutową, nad czym bardzo ubolewamy. Staramy się jednak, zachowując wymagania nałożone przez SANEPID, organizować spotkania integracyjno-techniczne naszym członkom. Musimy przestrzegać wydanych zaleceń w tym również ograniczać ilość osób uczestniczących, jak również samą ilość organizowanych spotkań. 

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne spotkania.

– Organizatorzy

Dodaj komentarz