choinka 300x300

Spotkanie Świąteczno-Noworoczne członków Koła Międzyzakładowego SITK RP przy GDDKiA w Białymstoku.

W dniu 18 grudnia 2023 roku w siedzibie GDDKIA O/Białystok przy ul. Zwycięstwa 2 odbyło się tradycyjne Spotkanie Świąteczno-Noworoczne członków Koła Międzyzakładowego SITK RP przy GDDKiA w Białymstoku. Spotkanie poprowadził Prezes KM SITK RP kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki, który na wstępie przywitał wszystkich uczestników i gości w tym Prezesa Oddziału SITK Białystok kol. Marka Motylewicza, kol. Tadeusza Topczewskiego byłego Dyrektora GDDKiA i Seniora Honorowego SITK RP oraz Pana Norberta Wyrwicha, Dyrektora GDDKiA O/Białystok. W trakcie spotkania uroczyście wręczono legitymacje nowym członkom Koła. Nasze koło obecnie liczy już 224 członków, bowiem w roku 2023 powitaliśmy w naszych szeregach 30 nowych członków. Kolejne 10-deklaracji członkowskich wstąpienia do KM SITK
przy GDDKiA czeka na przyjęcie od 1 stycznia 2024r. Będzie nas wówczas 234 członków. Prezes Oddziału kol. Marek Motylewicz przypomniał wszystkim uczestnikom, że rok 2023 jest rokiem Jubileuszu 75-lecia istnienia i działalności białostockiego Oddziału SITK oraz omówił bieżące działania i najbliższe plany Zarządu Oddział SITK RP. Następnie kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki przedstawił informację z działalności naszego koła w 2023 r. oraz propozycję działań na rok 2024 r. W bieżącym roku zorganizowano szereg szkoleń, prelekcji, wyjazdów technicznych na budowy, spotkań techniczno-integracyjnych i okolicznościowych. Członkowie koła przejawiali bardzo dużą aktywność w podejmowaniu i realizacji ciekawych wyzwań, a kalendarz wydarzeń jak zwykle, był bogaty i różnorodny.

Szczególnym wydarzeniem zasługującym na wielkie gratulacje było otrzymanie przez nasze koło statuetki ERNESTA w kategorii „Najaktywniejszy Klub/Koło SITK RP za działalność 2022r.” oraz nominacji do nagrody ERNEST w kategorii „Najaktywniejszy działacz SITK RP w 2022r. w dziedzinie drogownictwa”, którą otrzymał kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki. W programie spotkania zawarto prezentację techniczną z budowy mostu nad rzeką Narew k. Łomży i prelekcję dot. wykorzystania materiałów w obiegu zamkniętym.


Na koniec spotkania, z okazji zbliżających się Święta Bożego Narodzenia, życzenia zebranym i ich najbliższym złożyli Pan Dyrektor Oddziału GDDKiA oraz Prezes Koła Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki składając życzenia świąteczne uczestnikom obdarowali każdego z zebranych Świątecznym Mikołajem z tradycyjnym opłatkiem, dziękując za liczne uczestnictwo. Tym miłym, świątecznym akcentem, zakończono spotkanie. Nie zawsze ze względów technicznych jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich członków z zaproszeniami na cykliczne wydarzenia naszego koła, dlatego Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzin strony internetowej (https://sitk.bialystok.pl) i profilu na facebook (Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Białymstoku). Tam zawsze na bieżąco są publikowane zaproszenia i relacje z bieżących wydarzeń.


Już teraz serdecznie zapraszamy „VIII Bal Drogowca, Transportowca i Inżyniera budownictwa” który odbędzie w dniu 19 stycznia 2024 r. w Hotelu & Restauracji „SANTANA” w Białymstoku.

Szczęśliwego Nowego Roku 2024.