IMG 20191210 142406

Spotkanie techniczno-okolicznościowe KM SITK RP przy GDDKiA O/B-stok, 10.XII.2019 r.

             Było nam bardzo miło powitać na spotkaniu wszystkich gości, a w szczególności Prezesa honorowego kol. Zbigniewa Łopianeckiego, byłego Dyrektora GDDKiA-Seniora Honorowego SITK RP kol. Tadeusza Topczewskiego oraz Prezesa Oddziału SITK Białystok kol. Marka Motylewicza. Po przywitaniu gości, przez prowadzącego zebranie kol. Prezesa Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego, głos zabrali: Prezes Honorowy Pan Zbigniew Łopianecki i Prezes Oddziału kol. Marek Motylewicz. 

IMG 20191210 140456

 

  

 Omówili oni bieżące działania i najbliższe plany Zarządu Oddział SITK RP w Białymstoku.

W sposób szczegółowy  został przedstawiony stan przygotowań do   XII Seminarium Technicznego „Aktualne Zagadnienia budownictwa komunikacyjnego”, które odbędzie się w dniach 03-05.02.2020 r. w Białowieży.

 

IMG 20191210 130559

 

Następnie kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki przedstawił informację dotyczącą działalności Koła SITK RP przy GDDKiA w roku 2019 oraz propozycję działań na rok 2020 (planowanych szkoleń, prelekcji, wyjazdów technicznych na ciekawe budowy, spotkań techniczno-integracyjnych i okolicznościowych).

Omówiono organizowany w dniu 15 lutego 2020 r. w restauracji „Lipcowy Ogród” w Białymstoku, przy ul. 42 Pułku Piechoty 6 „VI Bal Drogowca, Transportowca i Inżyniera budownictwa”. Na ręce prezesa Koła popłynęły liczne gratulacje, uznania i podziękowania za włożony trud i poświęcenie prywatnego czasu w organizowanie tak licznych i udanych spotkań techniczno-integracyjnych. Po prezentacji z działalności, wręczono legitymacje nowym członkom Koła, które na chwilę obecną liczy już 170 członków. Tradycyjnie, każde spotkanie organizowane przez Nasze Koło zawiera część techniczno – szkoleniową. W dniu dzisiejszym tematem szkolenia był temat: „Proaktywna strategia utrzymaniowa nawierzchni betonowych – cz. I”.

 

IMG 20191210 152648

 

 

Szkolenie poprowadził dr inż. Wiesław Dąbrowski – Prezes Zarządu Instytutu Dróg i Lotnisk w Warszawie, który na zaproszenie Zarządu Koła przyjechał do nas z Warszawy. Liczne pytania i ożywiona dyskusja wśród uczestników świadczyła o potrzebie przeprowadzenia tego typu prezentacji.Składamy serdeczne podziękowania Panu Doktorowi za przybycie i wygłoszenie niezwykle interesującego referatu w bardzo obrazowy sposób.

 

IMG 20191210 154354

 

  

           Na koniec spotkania, Pan Prezes Honorowy i Prezes Oddziału, podziękowali kol. Prezesowi Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu za sprawną organizację spotkania, pożyteczną prelekcję techniczną, uczestnikom za przybycie. Wszystkim zebranym i ich najbliższym złożyli życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Prezes kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki oprócz serdecznych życzeń, obdarował każdego tradycyjnym Mikołajem z opłatkiem, dziękując za liczne uczestnictwo. W spotkaniu uczestniczyło 62 członków SITK. W świątecznej atmosferze, przy dźwięku kolęd, zakończono spotkanie.

Szczęśliwego Nowego Roku 2020.

Dodaj komentarz