2019-04-25 090614

Spotkanie techniczno-okolicznościowego KM SITK RP przy GDDKiA Białystok, 16.04.2019 (Spotkanie Wielkanocne).

DSC01670      DSC01672 

           Spotkanie poprowadził kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki witając licznie zgromadzonych(w sali przygotowanej dla 70 os. trzeba było dostawiać krzesła) zaproszonych gości, członków Zarządu Oddziału, przedstawicieli innych Kół SITK. Po powitaniu gości, głos zabrali: Prezes Honorowy Pan Zbigniew Łopianecki oraz Prezes Oddziału kol. Marek Motylewicz, którzy omówili  bieżące działania i najbliższe plany Zarządu Oddział SITK RP w Białymstoku. Aktualnie czekamy na decyzje kapituły przyznającej Nagrody Ernesta 2018 w kategorii „Najaktywniejsze Koło SITK w 2018 r.” i „Najaktywniejszy Oddział SITK RP”. Otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w VII Turnieju FUTSAL o puchar Prezesa Zarządu Oddziału SITK RP Białystok, który odbędzie się w dn. 11.05.2019 r.,- wystawimy naszą drużynę.

           Na spotkaniu uroczyście wręczono legitymacje kolejnym, nowym członkom Koła. Obecnie KM SITK RP przy GDDKiA liczy 163 członków i jest najliczniejszym Kołem w Polsce przewyższając swoją liczebnością 11 Oddziałów. Z tego stanu rzeczy jesteśmy bardzo dumni.

 

 DSC03026

           Prezentację techniczną na temat „Technologia szybkiego poziomowania betonowych płyt drogowych przy pomocy iniekcji geopolimerowych” poprowadziła w sposób bardzo ciekawy, przeplatany filmami z omawianych realizacji i przykładów zastosowań kol. Agnieszka PoterajOleksiak członek naszego koła. Jak zawsze nie obyło się bez pytań i ożywionej dyskusji.

DSC01675     DSC01694 

         Po prezentacji głos zabrał Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki, który przedstawił informację o istotnych wydarzeniach z bieżącej działalności Koła i Oddziału relacjonując min. przebieg V Balu Drogowca i Transportowca, który odbył się w dniu 09.02.2019 r. w restauracji „Trio”, przedstawił informację z XI Seminarium Technicznego „Aktualne zagadnienia budownictwa komunikacyjnego”, które odbyło 20-22 lutego 2019 r. w Hotelu Warszawa w Augustowie czy też przebieg Kuligu, który odbył się w Sowlanach w dniu 12.01.2019 r.,-uczestnictwa znacznej liczby członków KM SITK przy GDDKiA w Forum PKD „Beton w budownictwie drogowym” jaki odbył się w dn.1-012.04.2019 r. w Suwałkach.  Były to naprawdę udane i ciekawe imprezy. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki przekazał również plany działań KM SITK RP przy GDDKiA na bieżący rok dotyczące planowanych szkoleń, wyjazdów technicznych na interesujące realizacje, spotkań techniczno-integracyjnych i okolicznościowych. W bieżącym roku planujemy zorganizować: m.in. 2-wyjazdy na budowy, I Piknik Rodzinny, cykliczny kolejny Rajd Rowerowy i Spływ Kajakowy. W planach jest zorganizowanie turnieju piłki siatkowej, czy też impreza Paintballowa. Szczegóły wkrótce, dopinane są ostatnie uzgodnienia. 

         Tradycyjnie już na zakończenie spotkania kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki złożył wszystkim zebranym oraz ich najbliższym serdeczne życzenia spokojnych radosnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy, obdarowując każdego z uczestników Zajączkiem Wielkanocnym. Życzenia świąteczne w imieniu Zarządu Oddziału SITK B-stok złożyli, dziękując za zaproszenie na spotkanie, Prezes Honorowy kol. Zbigniew Łopianecki oraz Prezes Oddziału kol. Marek Motylewicz.

 DSC03049     DSC01745

        Kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie na spotkanie i aktywne uczestnictwo. Bardzo nas cieszy tak duża liczba osób biorąca udział w naszym spotkaniu. Był to czas efektywnie spędzony w gronie przyjaciół inżynierów drogownictwa.

 

 

Dodaj komentarz