Tradycyjny kulig – relacja [09.12.2023]

W sobotę 09 grudnia 2023 r. odbył się wyjazd do Kolonii Dębowik na zorganizowany przez KM SITK RP przy GDDKiA kulig. Wykorzystując pierwsze obfite opady śniegu, przed nadejściem ocieplenia, w szybkim trybie został zorganizowany prawdziwy kulig, z zaprzęgiem konnym i saniami. Choć może trudno w to uwierzyć, ale pogoda spełniła nasze oczekiwania i kulig odbył się w zimowej scenerii przy pięknej, lekko mroźnej pogodzie. Saniami zaprzężonymi w konie udaliśmy się na przejażdżkę po zaśnieżonych leśnych dróżkach, udekorowanych zimowym krajobrazem. Później wszyscy udaliśmy się ogrzać się przy ognisku. Zjedliśmy wyśmienity bigos, upiekliśmy kiełbaski i wypiliśmy gorące napoje. Spędziliśmy tam jeszcze kilka godzin rozmawiając i rozgrzewając się grzanym winem. Niewątpliwą atrakcją dla dużej ilości uczestniczących w spotkaniu, naszych pociech, była możliwość z bliska podziwiania, pogłaskania a nawet dokarmiania marchewkami pięknych koni.

W spotkaniu uczestniczyło łącznie 21 uczestników z poszczególnych kół SITK, miłośników czynnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Szczęście nam dopisało, było śnieżnie i pięknie! Dziękujemy za obecność i dużą dawkę dobrego humoru, jednocześnie zapraszając na kolejne wspólne spotkania.

Z ramienia organizatora: kol. Ewa Korzuń