Relacja z VII Spływu kajakowego rzeką Supraśl organizowanego przez SITK RP przy GDDKiA [22.06.2024]

W dniu 22.06.2024 r. członkowie SITK RP O/Białystok brali udział w „VII spływie kajakowym” zorganizowanym przez KM SITK przy GDDKiA O/Białystok. Tegoroczny spływ odbył się rzeką Supraśl. Rozpoczęliśmy w m. Supraśl, i po przepłynięciu ok. 22 km, z krótkim postojem  na plaży w Nowodworcach, dotarliśmy o godz. 16.00 do Folwarku Nadawki, gdzie zakończyliśmy naszą wyprawę. Frekwencja nam dopisała, w sumie udział brało 42 uczestników z poszczególnych kół zakładowych.

Mimo niekorzystnych prognoz, pogoda była sprzyjająca. Odrobina deszczu a następnie ciepłe promienne słońce, które towarzyszyłonam w pokonywaniu kolejnych etapów spływu. Podczas naszej przygody mogliśmy podziwiać wspaniałą przyrodę, bajeczne widoki, oraz mieszkańców rzeki, młode łabędzie i kaczuszki, które prezentowały się w całej okazałości.

Nie zabrakło rywalizacji pomiędzy poszczególnymi załogami. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki jako główny organizator, już tradycyjnie, przewidział specjalne nagrody i dyplomy za zajęcie pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach załóg: damska, męska, mieszana i oczywiście dla załogi zamykającej spływ.

Najważniejszą częścią popołudniowego spotkania  było uczczenie nagród przyznanych przez Zarząd Krajowy SITK RP tj. statuetek „ERNESTY 2023” – jedne z najważniejszych wyróżnień  przyznawanych za działalność na rzecz SITK RP za dużą aktywność w poprzednim roku kalendarzowym jak również efektywną pracę w obszarze drogownictwa i transportu na rzecz społeczności lokalnej.

Laureatem w kategorii: najaktywniejszy w dziedzinie drogownictwa został kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki. Zaangażowanie kolegi Krzysztofa, również zostało docenione przez członków koła, którzy  przygotowali z tej okazji okolicznościowy dyplom i drobny prezent „niespodzianka”.

W kategorii: najaktywniejszy klub/koło statuetkę otrzymało Koło Międzyzakładowe przy GDDKiA w Białymstoku – a zarazem Super ERNESTA (ponieważ to już 3-trzeci otrzymany Ernest) Najaktywniejszym oddziałem został  Oddział SITK RP w Białymstoku otrzymując również Super ERNESTA. Prezes naszego Oddziału kol. Marek Motylewicz został uhonorowany Medalem im. Henryka Komorowskiego.

Oczywiście przy takiej okazji nie mogło zabraknąć lampki wyśmienitego szampana. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Przy suto zastawionych stołach, wysłuchaliśmy prelekcji technicznej nt. „Planów rozwoju sieci drogowej i aktualny stan zaawansowania budowy dróg krajowych na terenie właściwości GDDKiA w Białymstoku”, którą zreferował kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry plenerowe przygotowane i prowadzone przez kol. Urszulę Flisak: gra zespołowa „KUBB – gra plenerowa dla Wikingów” oraz rzuty piłkami do celu,-tę rywalizację poprowadziła kol. Ewa Korzuń. Zwycięzcy zostali stosownie nagrodzeni przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego.Specjalne nagrody i dyplomy otrzymali osoby zaangażowane w pomoc przy organizacji spotkania. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki uhonorował kol.: Ewę Korzuń, Urszulę Flisak i Wojciecha Mruczek.W dobrych nastrojach, przy dobrej muzyce, degustując smaczne potrawy regionalne o godz. 23.15 zakończyliśmy spotkanie. W ocenie uczestników było ono kolejnym bardzo udanym i oczekiwanym elementem integracji środowiska drogowców.

Organizatorzy i koordynujący całość z ramienia

KM SITK przy GDDKiA: kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki