grupowe

IV Studenckie Warsztaty Drogowe w ramach LUD, Politechnika Białostocka, 2-3.12.2021

W ciągu 2 dni spotkań odbyło się 6 warsztatów tematycznych, w których wzięło udział 36 studentów z Politechnik: Białostockiej, Lubelskiej, Gdańskiej, Krakowskiej oraz Rzeszowskiej. Zajęcia miały charakter praktyczny i stawiały na rozwiązywanie konkretnych problemów z zakresu drogownictwa. Młodzi ludzie to w większości członkowie kół studenckich, skupiających pasjonatów drogownictwa. Dzięki warsztatom zyskali wiedzę dotyczącą m.in. najnowszych metod badań asfaltów i mieszanek mineralno-asfaltowych, parametrów techniczno-eksploatacyjnych nawierzchni drogowych oraz trendów w projektowaniu infrastruktury drogowej.

DSC 4444

Wydarzenie zostało opisane na wielu stronach internetowych oraz w mediach (m.in. Akadera, Kurier Poranny, Wrota Podlasia). Poniżej zestawienie najważniejszych:

Filmy – relacje:

 Wywiad z organizatorami wydarzenia na antenie Radia Akadera i relacja na stronie:

 Pozostałe media:

Informacja prasowa

Poza częścią dydaktyczno-techniczną, uczestnicy warsztatów – studenci i pracownicy 5 uczelni mieli również okazję do współnej integracji podczas uroczystej kolacji w restauracji Kawelin oraz zwiedzając wieczorem Białystok 🙂

Na zakończenie warsztatów uczestnikom zostay wręczone certyfikaty, zaś 5 uczelniom i partnerom (SITK Białystok oraz Orlen Asfalt) zrzeszonym w LUD – pamiątkowe znaki, które ufundowała firma GIERA Znaki Drogowe (ale o tym w oddzielnym poście).

106a

 Zapraszamy do dwóch galerii zdjęć: przygotowanej przez nas (zbiór zdjęć SITK i PB) oraz przygotowanej przez SKN Drogowiec.

Dodaj komentarz