IX Rajd rowerowy – relacja [09.09.2023]

000G9P5UIQ7SFQG3-C411

Relacja ze spotkania integracyjno-technicznego członków oddziału ODDZIAŁU SITK RP w Białymstoku

W dniu 09.09.2023 r. odbyło się cykliczne spotkanie integracyjno-techniczne członków SITK RP O/B-stok „IX Rajd rowerowy trasami rowerowymi Polski wschodniej” zorganizowane przez KM SITK przy GDDKiA O/B-stok.

Trasę: Białystok – Niewodnica Nargilewska –Juchnowiec Kościelny – Białystok  o długości ok. 25 km  pokonało 45 uczestników.

Trasa w większości przebiegała po ścieżkach rowerowych z czego odcinki Białystok – Niewodnica Nargilewska –Juchnowiec Kościelny oraz Juchnowiec Kościelny – Białystok były to nowe odcinki zrealizowane w ostatnich latach w ramach inwestycji drogowych. Najbardziej wymagający a zarazem malowniczy był odcinek gruntowy: Niewodnica Nargilewska –Juchnowiec Kościelny gdzie praktycznie na całej długości zastosował się liniowy element uspokajający ruch typu „żwirowa tarka”.

W Juchnowcu Kościelnym na lokalnym skwerku nastąpiła kilkunastominutowa przerwa na uzupełnienie płynów oraz odpoczynek. Następnie grupa przez m. Hryniewicze udała się w kierunku Białegostoku do Hotelu-Sala Banquet „POLKA” przy ulicy Paderewskiego w Białymstoku gdzie odbył się poczęstunek, uroczyste wręczenie Nagrody Prezesa Koła SITK przy GDDKiA Liderowi Rajdu i innym aktywnym uczestnikom oraz część techniczna – prezentacja nt.: „Rozwój ścieżek rowerowych Green Velo na terenie województwa podlaskiego – stan aktualny” po czym uczestnicy przystąpili do integracja na świeżym powietrzu wraz z grami i konkursy plenerowymi.

Organizatorzy i koordynujący całość z ramienia

KM SITK przy GDDKiA: kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki