DSC04764

Relacja z V Spływu kajakowego SITK 02.07.2022 r.

 DSC04774DSC04780

Przy wiosłach 44 osoby. Słońce, jak na lato przystało i… tradycyjnie niebo nie poskąpiło nam kropi deszczu. Nikomu z uczestników to jednak nie przeszkadzało, było ciepło, woda w Narwi ciepła dobra do kąpieli i od czasu do czasu ciepły „kapuśniaczek z nieba”- ach ta nasza Amazonia. Przypomnę, że na obszarze Niziny Północnopodlaskiej w Dolinie Górnej Narwi Narew ma charakter rzeki anastomozującej, tworząc mozaikowy układ rozlewisk, siedlisk lądowych i bagiennych, co nadaje jej unikatowego charakteru. Lekko zmęczeni, ale szczęśliwi „zaparkowaliśmy” w pensjonacie Bajdarka w Surażu. Spędziliśmy czas w przepięknym miejscu. W pensjonacie, gdzie pokoje nie mają numerów tylko nazwy rzek, a breloczki do kluczy są w kształcie kajaków wystruganych w drewnie (z rosyjskiego kajak to bajdarka). Tu odpoczęliśmy po trudach wiosłowania. Po wstępnym posiłku był czas na wręczenie dyplomów i nagród dla najlepszych załóg (i dla tych, co przypłynęli ostatni). Tym razem Główny organizator przewidział nagrody I-szym załogom K-2 obsada żeńska, męska i mieszana. Nie zapomniano o załodze, która dzielnie walcząc ze słabościami zamknęła nasz spływ, jako ostatnia. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki Specjalną Nagrodą wyróżnił współorganizatorów spotkania kol. Ewę Korzuń i kol. Wojciecha Mruczka, dziękując im za zaangażowanie i włożoną pracę.

DSC04800DSC04793

Miłym akcentem spotkania było uroczyste wręczenie przez kol. Przewodniczącego KM SITK RP Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego legitymacji stowarzyszeniowych i przypinek nowo wstępującym w szeregi KM SITK RP przy GDDKiA członkom. Legitymacje otrzymali:

– Kol. Urszula Flisak, Krzysztof Brzostowski, Magdalena Kropiwnicka,

DSC04923DSC04880

Po kolejnej dawce kalorii z regionalnych przysmaków przyszła pora na „wkładkę techniczną” naszego spotkania. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji nt. „Aktualny stan budowy dróg szybkiego ruchu(S-19, S-61) na terenie GDDKiA Oddziału w Białymstoku” zadając przy tym pytania dotyczące perspektyw zakończenia prowadzonych inwestycji. Część informacji zainteresowani mogli pozyskać z opisowych plansz przygotowanych na prezentację. Po zregenerowaniu sił napełnieni wiedzą techniczną uczestnicy z ochotą przystąpili do rozegrania 2-turniejów w różnych grach plenerowych. Było strzelanie z łuku do tarczy i DART-rzucanie lotkami do tarczy. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc w każdej konkurencji zostali wyróżnieni dyplomem i stosowną nagrodą Prezesa KM SITK RP przy GDDKiA. Aż żal było opuszczać ognisko, wsiadać do autokaru i wyjeżdżać. I tym razem pozostał lekki niedosyt…

DSC04818DSC04847

Spływ zorganizowali: kol. Ewa Korzuń, kol. Wojciech Mruczek i kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki, otrzymując na zakończenie od uczestników gorące podziękowania za „jak zwykle udane spotkanie”.

Dodaj komentarz