Spotkanie Andrzejkowe 2022 – 25.11.2022

W dniu 25.11.2022r. w Restauracji „Pod Herbem” ul. Wiejska w Białymstoku odbyła się II-Edycja Spotkania Andrzejkowego zorganizowana przez KM SITK RP przy GDDKiA O/B-stok.

W spotkaniu integracyjnym uczestniczyło łącznie 77 uczestników reprezentujących KM SITK przy GDDKiA(najliczniejsze grono), Koło SITK „Drogowskaz”, Koło SITK przy PZDW, Koło przy PB na stosownie przygotowanej przez organizatorów na tę okoliczność Sali Kryształowej.

Uroczystego otwarcia spotkania dokonał główny organizator kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki wraz z kol. Markiem Motylewiczem Prezesem Zarządu Oddziału wręczając legitymację członkowską nowemu członkowi KM SITK przy GDDKiA. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki witając uczestników przekazał informację dot. etymologii powstania tradycji spotkań andrzejkowych ubarwiając swą wypowiedź „anegdotą andrzejkową” życząc jednocześnie dobrej zabawy. Kol. Marek Motylewicz podkreślił rangę spotkań organizowanych przez KM SITK RP przy GDDKiA, dobrą organizację wpisującą się w działalność statutową całego Oddziału,- dodając przy tym iż jest to największe Koło w Polsce liczące bez mała 200 członków,- bijąc na głowę ok. 12 Oddziałów swą liczebnością i zaangażowaniem w działalność stowarzyszeniową(miło!). Po szybkim przedstawieniu programu dzisiejszego spotkania, dokonano formalnego otwarcia rozpoczynając część rozrywkową spotkania.

Przy doskonałej muzyce, posileni daniami kuchni regionalnej uczestnicy bawili się wyśmienicie. O godz. 21.30 przyszedł czas na niespodziankę przygotowaną przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego. Jak przystało na „andrzejkowy czas” pojawiły się dwie wróżki cyganeczki, które uczestnikom spotkania miały tylko dobre wróżby, lanie wosku, przepowiednie z kart itp… Życząc każdemu z uczestników szczęścia, obdarowywały go ciasteczkami z wróżbą i „złotym talarem”.

Najaktywniejsi uczestnicy „magicznej” części spotkania kol. Ewa Korzuń i kol. Wojciech Mruczek zostali przez Głównego organizatora i Wróżki nagrodzeni stosownymi upominkami „na szczęście” i gromkimi oklaskami uczestników.

Spotkanie i zabawa przebiegała w bardzo dobrych nastrojach uzupełnianych od czasu do czasu andrzejkowymi dowcipami, kawałami, anegdotami przygotowanymi przez kol. Krzysztofa Gleba-Zawadzkiego. Nie obyło się również bez tradycyjnej dedykacji muzycznej głównego organizatora uczestnikom spotkania z życzeniami dalszej, udanej zabawy. W dobrych nastrojach uczestnicy cieszyli się wzajemną obecnością, możliwością spotkania się, rozmowy, relaksu i odprężenia. Zabawa zakończyła się ok. godz. 3,45. Wychodzący dziękowali organizatorowi za bardzo udane spotkanie, świetną zabawę i kolejną bardzo dobrze zorganizowaną imprezę dopytując się, kiedy będzie zorganizowany Bal Drogowca i Transpotrowca. Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki dziękując za uczestnictwo, miłe słowa i odczucia, wręczał każdemu wychodzącemu „złotego talara na szczęście”. Było to kolejne spotkanie potwierdzające tezę, o dużej potrzebie spotkań integracyjnych, integracyjno-technicznych i typowo szkoleniowych naszego środowiska. Temu służy działalność KM SITK RP przy GDDKiA O/ B-stok, – zapraszamy do uczestnictwa.