image01

Szkolenie techniczne KM SITK RP przy GDDKiA o/Białystok, 12.01.2018

Przedstawiciele firmy przedstawili trzy produkty:

  • poduszkę zderzeniową TMA;
  • znaki pryzmatyczne PVMS;
  • przyczepa z tablicami zmiennej treści MVMS.

 MVMS broszura
pdfico2

 PVMS broszura
pdfico2

 TMA broszura
pdfico2

Poduszka zderzeniowa TMA zabezpiecza pracowników drogowych pochłaniając energię kinetyczną pojazdu uderzającego w osłonę. Poduszka jest zdalne sterowania przy pomocy pilota, mocowane do samochodu ciężarowego klienta.

PVMS (prismatic variable message signs), czyli pryzmatyczne znaki zmiennej treści, to alternatywa oraz uzupełnienie dla diodowych znaków zmiennej treści (VMS). PVMS umożliwia zaprojektowanie trzech różnych treści, których zmiana jest kontrolowana zdalnie poprzez system komputerowy.

MVMS (Mobile Variable Message Signs), czyli mobilne znaki zmiennej treści, dają możliwość wyświetlania dowolnych znaków drogowych wraz z informacją tekstową. Poprawiają bezpieczeństwo na drodze, informując/ostrzegając kierowców przed utrudnieniami w ruchu lub sygnalizując zmianę trasy.

Wykonawca opowiedział o swoich doświadczeniach przy pracy z innymi Oddziałami GDDKiA w Polsce, zarządcami dróg w innych krajach Europy. Uczestnicy szkolenia chętnie zadawali dużo pytań, dogłębnie badając temat i możliwość zastosowania produktów na drogach zarządzanych przez tutejszy Oddział. Zamykając szkolenie, kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki przypomniał wszystkim zebranym o zbliżającym się Balu Drogowca w dniu 10.02.2018r. i gorąco zachęcał w jego uczestnictwu.

Zgromadzeni członkowie podziękowali za bardzo dobrą organizację spotkania i ciekawie przedstawiony materiał , wyrażając nadzieje na przyszłą współpracę.

>>> galeria zdjęć <<<

Dodaj komentarz