DSC029271

„V Bal Karnawałowy Drogowca, Transportowca i Inżynieria Budownictwa”, Białystok, 09.02.2019

 

Gości uroczyście przy wejściu na salę witali częstując lampką szampana: Prezes Honorowy Oddziału Kol. Zbigniew Łopianecki oraz Prezes Koła Międzyzakładowego SITK RP przy GDDKiA i zarazem Główny organizator Balu – Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki. Oficjalnego otwarcia, z wyraźnym podkreśleniem jego integracyjnego charakteru dokonali, Kol. Zbigniew Łopianecki Prezes Honorowy, kol. Marek Motylewicz Prezes Zarządu Oddziału i Główny organizator kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki.

                                     DSC02843

 

Podkreślono, iż ideą spotkania jest integracja środowisk działających w dziedzinie drogownictwa, transportu i budownictwa zarówno z ramienia inwestorów, wykonawców, przedstawicieli administracji, projektantów, itd. W Balu wzięło udział 92 uczestników reprezentujących głównie SITK RP O/B-stok, ale również PZITB O/B-stok. Nie brakowało sympatyków reprezentujących geodetów, geologów, elektryków czy też sanitarników. Po przedstawieniu poszczególnych towarzystw reprezentujących Koła zakładowe SITK RP przy GDDKiA Oddziale w Białymstoku, Drogowskazie, Politechnice Białostockiej, PZDW oraz sympatyków z PZITB, główny organizator – Kol. Krzysztof Gleba-Zawadzki krótko omówił program Balu obfitujący w liczne atrakcje i niespodzianki.

 

DSC02823

 

Bal poprowadził DJ Suhy – Piotr Suchocki wielokrotny mistrz i w-ce mistrz DJ Polski, Juror komisji kwalifikacyjnej DJ-ów, – zapewniając wyśmienitą oprawę muzyczną. W programie Balu przewidziano:

– pokaz barmański z fajerwerkami i degustacją drinków w wykonaniu wielokrotnego mistrza tej dyscypliny Pana Przemka Marczuka reprezentującego „Przystanek Bar”

– konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie karnawałowe, -nagrody za I, II, III miejsce wręczył organizator kol. Prezes Krzysztof Gleba-Zawadzki

– konkurs na wybór Króla i Królowej Balu, -zakończony nagrodzeniem 3-pierwszych miejsc

– wspólne „biesiadne śpiewanie” przy akompaniamencie akordeonisty wyłoniło 3-najbardziej aktywne towarzystwa nagrodzone przez organizatora stosownymi nagrodami

– konkurs na opisowe znaczenie „rejestracji samochodowych” owocował wieloma śmiesznymi i zabawnymi interpretacjami, z których 2-najliczniej opisane wyróżnił organizator wręczeniem „specjalnych nagród”

– tradycyjnie już przeprowadzono dobrowolną zbiórkę na rehabilitację Milenki, chorej córki kol. drogowców. Wyjątkową ofiarnością wykazał się jeden z uczestników Balu nabywając do swojej kolekcji przygotowaną przez organizatorów koszulkę z podpisami piłkarzy Jagiellonii. Zadeklarowana kwota za nabycie koszulki przeznaczona będzie w całości na w/w charytatywny cel, jakim jest rehabilitacja Milenki. Dodatkowo, restauracja „3Trio”, przekazała 2-worki nakrętek zbieranych na w/w cel. Działanie charytatywne będzie miało stały charakter.

By uczestnicy Balu nie opadli z sił, bogate menu z gorącymi daniami i przekąskami, bufetem zimnych przekąsek, ciast, owoców, deserów, zimnych i gorących napoi, All inclusive-zapewniła niezawodna w takich sytuacjach, Restauracja 3 Trio. Miłym akcentem ze strony właścicieli Restauracji było przekazanie uczestnikom życzeń z okazji „Małego Jubileuszu-V edycji Balu…” i poczęstowanie wszystkich specjalnie przygotowanym drinkiem.  Pięknie wykonana przez jednego z pracowników piosenka „Miłość w Zakopanem” dopełniła całości niespodzianki. Bal zakończył się o godz. 430 . Wszyscy uczestnicy zgodnie uznali go za wyjątkowo udany. Impreza po raz kolejny odniosła sukces. Bardzo dobra zabawa sprzyjała integracji środowisk, na co dzień współpracujących ze sobą na płaszczyźnie zawodowej. Tym samym, główny cel spotkania, a mianowicie scalanie środowisk drogowców, transportowców i inżynierów budownictwa… został osiągnięty. Uczestnicy imprezy dziękując głównemu organizatorowi kol. Krzysztofowi Gleba-Zawadzkiemu za wspaniale zorganizowaną imprezę, na wysokim poziomie, profesjonalnie, z licznymi atrakcjami, deklarowali swoje uczestnictwo w kolejnej jego edycji.  Zarówno nastroje uczestników w trakcie Balu jak i opinie po nim wskazują na to, że V Bal Drogowca i Transportowca i inżyniera budownictwa stał się kolejnym udanym wydarzeniem na liście imprez zaplanowanych na 2019 rok.

 

Z koleżeńskim podziękowaniem,

– Krzysztof Gleba-Zawadzki

 

Dodaj komentarz